ДеРозан вкара 28 точки, докато Булс преднини Трейл Блейзърс със 110-107
AP News | 2024-03-19 | 05:08:18

ЧИКАГО (AP) — ДеМар ДеРозан вкара 28 точки, а Никола Вуцевич направи ключов кроше 9,3 секунди преди края, помагайки на Чикаго Булс да победи Портланд Трейл Блейзърс 110-107 в понеделник вечер.

Вучевич записа 22 точки и девет борби при третата победа на Чикаго в четири мача. Айо Досунму завърши с 23 точки и 10 асистенции.

Анферни Саймънс вкара 12 от своите 30 точки в четвъртата четвърт за Портланд, но пропусна 3 от ключа след изтичане на времето. Деандре Айтън записа 25 точки и 15 борби в шестия си пореден мач с поне 20 точки.

Блейзърс загубиха за седми път в девет мача.

Биковете водят в НБА 24-та победа на съединителя - игра, която е в рамките на пет точки с по-малко от пет минути оставащи минути - ги премести в рамките на игра от .500 при 34-35. Но те бяха победени с 32-21 в последната четвърт.

Всеки отбор игра без втория си голмайстор. Гардът на Булс Коби Уайт пропусна третия си пореден мач с разтежение на дясното бедро, а Джерами Грант от Портланд отпадна за четвъртото поредно състезание с разтежение на дясното бедро.

Досунму беше 9 за 17 от полето, докато управляваше атаката в отсъствието на Уайт. Той отбеляза рекордните в кариерата си 34 точки по време на победата със 127-98 над Вашингтон в събота вечер.

При оставащи 3:32 минути в четвъртата част Саймънс проби оспорвана тройка от лявото крило, за да поведе Портланд със 105-104 за първата им преднина от първата четвърт. Но потенциалният опит за зелена светлина на Саймънс от дълга дистанция завърши с оставащи 34 секунди.

Обратният удар на Вучевич с кроше направи 108-105 с 9,3 секунди преди края и Булс фаулираха Саймънс умишлено, за да го поставят на линията за наказателно хвърляне, вместо да му дадат шанс за изравняващ 3 до последните моменти.

Портланд влезе в понеделник с третия най-голям срив в НБА, а грешките му отново натежаха тежко. Булс отбелязаха 19 точки след 13 загуби на Блейзърс, включително силно забивка на Вуцевич при бърз пробив, започнал с кражба на Тори Крейг, която поведе Чикаго с 82-66 при 3:15 оставащи минути в третия.

Трейл Блейзърс: Върнете се в Портланд в сряда за първия от двата поредни домакински мача срещу Клипърс.

Булс: Посетете Рокетс в Хюстън в четвъртък.